Garmin MARQ Commander: smartwatch z funkcjami rodem z Jamesa Bonda

Garmin wprowadza do sprzedaży nowy smartwatch o wojskowym rodowodzie. Garmin MARQ Commander jest stylowy i posiada wiele nowoczesnych funkcji.

Większość smartwatchy dostępnych w sklepach, to urządzenia które nie tylko wyglądają jak plastikowe zabawki, ale też są bardzo delikatne. Tego samego nie da się powiedzieć o najnowszym produkcie firmy Garmin, który wygląda jakby został stworzony dla samego Jamesa Bonda.

Garmin MARQ Commander to nowoczesny i niezwykle kosztowny sprzęt, wykonany z najwyższej klasy materiałów i wyposażony w szereg przydatnych funkcji. Wprawdzie cena 7800 zł sprawia, że nie każdego będzie stać na zakup tego gadżetu. Ale jeśli ktoś już stanie się jego właścicielem, na pewno nie będzie narzekał.

Garmin MARQ Commander zaskoczy nas funkcjami

Sprzęt wygląda bowiem jak zegarki noszone przez żołnierzy sił specjalnych. Jego kopertę wykonano z wytrzymałego i bardzo lekkiego tytanu, zaś wyświetlacz chroniony jest przez szafirowe szkło. Ten minerał jest niezwykle wytrzymały i zapewnia bardzo wysoki poziom odporności na zarysowanie.

Jednak nie tylko wygląd sprzętu robi duże wrażenie, gdyż jego funkcjonalność również może nas zaskoczyć. Zegarek posiada bowiem na wyposażeniu Tryb Niewidzialności. Oczywiście nie oznacza to, że nagle staniemy się niewidzialni i możemy niepostrzeżenie wejść do każdego miejsca. W tym wypadku oznacza to całkowite odcięcie łączności ze światem. Tryb blokuje komunikację i łączność bezprzewodową, udostępnianie lokalizacji GPS itp. Innymi słowy całkowicie znikamy dla świata, co może być przydatne gdy potrzebujemy chwili skupienia.

Kolejna z funkcji spodoba się natomiast fanom filmów z Jamesem Bondem. Nazywa się bowiem Kill Switch i za pomocą jednego tylko przycisku pozwala wymazać wszystkie dane znajdujące się w pamięci zegarka.

Garmin MARQ Commander wyposażono ponadto w wyświetlacz o rozdzielczości 240 x 240 pikseli, na którym prezentowane są m.in., powiadomienia ze smartfona, wskazówki GPS itp. Duże wrażenie robi także wbudowana bateria, która w trybie smartwatcha na jednym ładowaniu wystarczy na 12 dni pracy. W trybie GPS zapewni 28 godzin działania, a gdy równocześnie włączymy GPS oraz wbudowany odtwarzacz muzyczny, wystarczy na 9 godzin działania.

Zegarek można nabyć na oficjalnej stronie producenta.

Garmin MARQ Commander

Źródło

You may also like...