Latająca taksówka Ubera zaczyna wozić pierwszych pasażerów

Uber udostępnił mieszkańcom Nowego Jorku pierwszą latającą taksówkę. Pojazd o nazwie Uber Copter, za 200 dolarów przewiezie pasażerów z Manhattanu na lotnisko JFK.

Uber zdominował już branżę podwózkową na ziemi, a teraz planuje przenieść ją w przestrzeń powietrzną. Amerykańska firma uruchomiła właśnie w Nowym Jorku swą pierwszą taksówkę powietrzną. Chętni może skorzystać z nowej usługi świadczonej przez latający pojazd Uber Copter, by dostać się z Manhattanu na lotnisko JFK, płacąc za kurs około 200-225 dolarów. Usługa dostępna jest tylko dla członków Uber Reward i póki co można z niej korzystać wyłącznie na tej jednej trasie.

Nowy serwis nie jest jednak po to, by skrócić czas dotarcia na miejsce. Uber Copter co prawda może szybko dostarczyć pasażerów na lotnisko, ale trzeba jeszcze dojechać na miejsce startu, co zajmie trochę czasu. Podróż nie odbywa się bowiem z dowolnego miejsca, jak w przypadku transportu naziemnego, lecz z wyznaczonego lądowiska.

Jest to jednak usługa zdecydowanie tańsza, szybsza oraz wygodniejsza w porównaniu do wynajęcia prywatnego śmigłowca. Jeśli się przyjmie, to być może wkrótce wszyscy będziemy podróżowali latającymi taksówkami, a ceny kursów spadną do bardziej przystępnego poziomu.

Uber Copter

Źródło

You may also like...