Galaxy Tab Advanced 2 pierwszym tabletem z Bixby Voice

Bixby od pewnego czasu dostępny jest także w tabletach Samsunga, ale ma nieco ograniczoną funkcjonalność. Zmieni się to jednak w nadchodzącym modelu Galaxy Tab Advanced 2.

Cyfrowy asystent Bixby początkowo dostępny był tylko w smartfonach Samsunga, ale dość szybko pojawił się również w jego tabletach. Funkcjonalność pomocnika w tym sprzęcie była jednak nieco ograniczona, gdyż brakowało takich funkcji jak Voice oraz Vision. W nadchodzącym Galaxy Tab Advanced 2, producent zamierza więc nieco to zmienić.

Z nowych doniesień pochodzących ze strony XDA wynika, że nadchodzący tablet nie tylko dostanie funkcję Voice, ale również dedykowany przycisk służący do aktywacji asystenta. Taki sam przycisk jest już obecny w smartfonach Galaxy S8, S9 oraz Galaxy Note 8, umożliwiając wygodne korzystanie z pomocnika. O funkcji Vision można jednak zapomnieć, gdyż sprzęt nie posiada odpowiedniego wyposażenia, by mogła działać.

Pełne szczegóły techniczne nowego sprzętu nie są na razie znane. Z przecieków wynika jedynie, że Galaxy Tab Advanced 2 otrzyma 10,5″ ekran 1920 x 1200 pikseli, Snapdragona 450 oraz port USB-C. Reszta wyposażenia pozostaje chwilowo tajemnicą, podobnie jak data premiery sprzętu.

Galaxy Tab Advanced 2

Źródło: Xda-developers.com

You may also like...