Ten pecet powstał z papieru

Widziałem już peceta upakowanego w pudełku od pizzy, jednak był to samodzielny projekt jednego z zapaleńców. Tymczasem firma APC wprowadza na rynek pierwszy Mini PC wykonany z kartonu.

Oczywiście nie chodzi tu o kartonowe podzespoły, lecz obudowę, która przypomina niewielką książkę. Mimo tak nietypowego wyglądu, w jej wnętrzu znajduje się w pełni funkcjonalny komputer oparty na płycie Rock APC, wyposażony w procesor VIA ARM Cortex A9 taktowany zegarem 800 MHz.Nie jest to rzecz jasna maszynka do gier, ponieważ jest na to za słaba, ale do surfowania po internetowych stronach lub obejrzenia jakiegoś filmu, powinna być w sam raz. Mini PC wyposażono w chip graficzny 2D/3D wyświetlający obraz w rozdzielczości 1080p, a także port Ethernetowy, złącze HDMI, dwa porty USB 2.0, jeden microUSB, oraz wejście mikrofonowe. Komputerem zarządza Android 4.0, a cały sprzęt ma rozmiar zaledwie 204 x 98 x 28 mm.

Najlepsza w tym wszystkim jest cena, która wynosi zaledwie 99 USD, przy czym możemy jeszcze zaoszczędzić kilka dolarów, jeśli zrezygnujemy z obudowy, decydując się na własny projektów. Wówczas komponenty będą nas kosztować tylko 79 dolarów. Miniaturowy, papierowy pecet trafi do sprzedaży już w marcu.

Źródło: Apc.io

You may also like...