LG wycofuje się z rynku smartfonów. Decyzję podejmie 5 kwietnia

LG nie udało się sprzedać swego biznesu zajmującego się produkcją smartfonów. Firma prawdopodobnie zamierza go zamknąć, a decyzję w tej sprawie podejmie 5 kwietnia.

Koncern LG od paru dobrych lat nie radzi sobie zbyt dobrze na rynku urządzeń mobilnych. Natomiast oferowane przez niego smartfony wzbudzają nikłe zainteresowanie konsumentów. Koreańska marka w żaden sposób nie jest w stanie przełamać złej passy. Cokolwiek by w tej sprawie nie robiła, dział mobilny wciąż przynosi same straty.

Azjatycki gigant próbował ratować sytuację sprzedażą działu mobilnego, ale najwyraźniej nie udało się znaleźć żadnej firmy zainteresowanej jego zakupem. Wprawdzie prowadzono w tej sprawie rozmowy z wietnamskim koncernem Vingroup, lecz zakończono ich sukcesem. Koncern próbował także sprzedać jedynie część swego mobilnego biznesu, ale i ten pomysł zakończył się porażką. Wygląda więc na to, że firma nie będzie miała innego wyjścia jak całkowicie wycofać się z tego biznesu.

LG na razie odmawia komentarzy w tej sprawie twierdząc, że wszystkie możliwości pozostają nadal otwarte. Źródła podają jednak, że ostateczna decyzja w tej sprawie będzie podjęta 5 kwietnia na posiedzeniu zarządu spółki.

LG

Źródło

You may also like...