LG zawiesza produkcję smartfonów w Korei Południowej

Koncern LG zawiesił właśnie produkcję smartfonów na rodzimym rynku. Po raz kolejny stawia to pod znakiem zapytania przyszłość tej firmy w branży urządzeń mobilnych.

Nie jest żadną tajemnicą, że koncern LG od dłuższego czasu zupełnie nie radzi sobie w branży sprzętu mobilnego. Jej urządzenia sprzedają się na tyle kiepsko, że od co najmniej dwóch lat dział smartfonów nie zanotował żadnego zysku.

Smartfony nie sprzedają się najlepiej głównie ze względu na słabe wsparcie ze strony producenta. Obecnie bowiem koreańska marka jest jedną z najgorszych jeśli chodzi o dostępność aktualizacji systemowych. Użytkownicy muszą bowiem czekać po wiele miesięcy na premierę nowego oprogramowania. Wolą więc wybrać sprzęt rywali, który będzie znacznie częściej aktualizowany.

Wprawdzie LG na razie nie planuje wycofać się z tego rynku, ale nie możemy wykluczyć, że się do tego przymierza. Reuters poinformował bowiem, że koncern zawiesza na razie produkcję smartfonów w Korei Południowej. Oficjalnie producent tego nie potwierdził, lecz źródła sugerują, że wszystkie zadania realizowane przez koreańskie fabryki będą przeniesione do Wietnamu. Decyzja ta podyktowana jest chęcią obniżenia kosztów produkcji sprzętu mobilnego, co pozwoli nieco zredukować straty.

LG ma fabryki niemalże na całym świecie, w tym w Chinach, Brazylii oraz Indiach, Jednakże w Korei powstawały topowe modele smartfonów z serii G oraz V. Jeśli więc fabryka w Wietnamie nie poradzi sobie z produkcją, może to oznaczać, że firma ograniczy produkcję urządzeń z najwyższej półki.

smartfonów

Źródło: Reuters.com

You may also like...