LG pokazało drzwi z wbudowanym ekranem OLED

LG Electronics zaprezentowało niezwykły pomysł na nowoczesną wersję automatycznych drzwi sklepowych. Firma wbudowała w nie przezroczyste panele OLED.

Automatyczne drzwi to rozwiązanie obecne na rynku od wielu lat, do którego już dawno zdążyliśmy się przyzwyczaić. Można je spotkać w wielu sklepach czy biurach, gdzie wpuszczają klientów lub petentów. To gadżet, który stał się już tak powszechny, że praktycznie nie zwracamy na niego uwagi. Być może jednak wkrótce znowu zaczniemy, gdyż LG Electronics opracowało futurystyczną wersję takich drzwi.

W standardowych drzwiach automatycznych mamy szklane panele pozwalające zajrzeć do środka. Inżynierowie koreańskiego koncernu zastąpili jednak szkło przezroczystymi 55-calowymi panelami OLED. Krótko mówiąc zmienili drzwi w ekrany, na których można wyświetlać ważne informacje, albo też reklamy oferowanych produktów.

Takie drzwi mogą mieć wiele zastosowań. Wystarczy wyobrazić sobie jak użyteczne byłyby np., na dworcach kolejowych, prezentując rozkład jazdy, dokładną trasę itp. Sklepy również byłyby zainteresowane taką technologią, gdyż mogłyby informować o promocjach, wyprzedażach itp. Mogłyby również spełniać swą rolę na lotniskach, dostarczając pasażerom informacje o przylotach, zaś w biurach informowałyby o lokalizacji konkretnych działów.

LG nie zdradza na razie kiedy takie drzwi mogłyby trafić do sprzedaży i raczej nie jest to bliska przyszłość. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku uszkodzenia wymiana takich drzwi mogłaby być bardzo kosztowna.

OLED

Źródło

You may also like...