Limitowany ZTE Axon 30 Ultra kolejnym smartfonem z 18 GB RAM

ZTE zaprezentowało limitowany ZTE Axon 30 Ultra Aerospace Edition, będący kolejnym smartfonem z 18 GB RAM. Na chińskim rynku pojawi się już 25 listopada, ale producent na razie nie ujawnił jego ceny.

Producenci smartfonów od pewnego czasu bawią się w wyścig zbrojeń, dotyczący ilości pamięci RAM montowanej w swym sprzęcie. Jeszcze parę lat temu prawdziwym luksusem były urządzenia wyposażone w 8 GB RAM.

Producenci jednak ciągle zwiększają pamięć, dlatego w zeszłym roku pojawiły się pierwsze modele dysponujące 16 GB RAM. W tym roku zadebiutowały natomiast urządzenia z 18 GB RAM, a jednym z tak wyposażonych smartfonów jest Red Magic 6 Pro.

Wygląda na to, że nie jest to koniec tego wyścigu, gdyż ZTE właśnie zapowiedziało limitowany model Axon 30 Ultra Aerospace Edition. Jest to kolejny już telefon, posiadający na wyposażeniu 18 GB pamięci. Należy tu jednak zaznaczyć, że dodatkowo producent zastosował wirtualną pamięć operacyjną. W sumie ten model posiada więc aż 20 GB. Smartfon oprócz tego zaoferuje przyszłym nabywcom także 1 TB użytkowej pamięci UFS 3.1.

Limitowany ZTE Axon 30 Ultra na chińskim rynku będzie dostępny od 25 listopada. Na tę chwilę nie wiadomo ile trzeba będzie za niego zapłacić. Dla porównania, standardowy Axon 30 Ultra z 16 GB RAM i 1 TB pamięci kosztuje 925 euro. Należy więc liczyć się z tym, że nowy model będzie od niego nieco droższy.

ZTE Axon 30 Ultra Aerospace Edition

Źródło

You may also like...