Producent tosterów pokazał kompaktowy smartfon Balmuda Phone

Japońska marka Balmuda znana z produkcji sprzętu AGD, stworzyła swój pierwszy smartfon. Model Balmuda Phone ma 4,9″ wyświetlacz oraz Snapdragona 765, jednak jego cena jest mocno zniechęcająca.

Producenci smartfonów bardzo często rozszerzają swą ofertę o sprzęt AGD i tak postępuje m.in., Xiaomi, które oferuje szeroką gamę takich urządzeń. Chińska marka ma m.in., w swej ofercie inteligentny multicooker, a także nowoczesny ryżowar.

Czasem mamy jednak odwrotną sytuację i to producenci sprzętu AGD wprowadzają na rynek smartfony. Tak właśnie zrobiła japońska marka Balmuda, znana z nowoczesnego tostera parowego. Firma właśnie zapowiedziała swój pierwszy smartfon o nazwie Balmuda Phone.

To kompaktowy model o niezbyt wyszukanym wzornictwie i wymiarach 123 x 69 x 13,7 mm oraz masie 138 gramów. Wyposażono go w 4,9″ wyświetlacz o rozdzielczości Full HD+ i proporcjach 16:9, w którym umieszczono 8 MP przedni aparat do selfie.

Balmuda Phone

Pod maską pracuje Snapdragon 765 z 6 GB RAM oraz 128 GB pamięci użytkowej. Niestety możliwości fotograficzne tego sprzętu nie są zbyt duże, gdyż mamy do dyspozycji tylko pojedynczy aparat tylny z 48 MP sensorem oraz diodą LED. Producent wyposażył go również w czytnik linii papilarnych oraz 2500 mAh baterię, którą możemy ładować także bezprzewodowo.

Balmuda Phone

Smartfon pracuje pod kontrolą Androida 11 z firmową nakładką interfejsu obsługującego gesty. Do dyspozycji mamy m.in., firmową aplikację do obsługi aparatu, kalendarz, notatnik oraz kalkulator.

Balmuda Phone

Balmuda Phone pojawi się w sprzedaży na rynku japońskim już od 26 listopada, natomiast dziś rusza przedsprzedaż. Smartfon będzie dostępny w kolorze czarnym lub białym, jednak cena może poważnie zniechęcać do zakupu. Kosztuje bowiem 104 800 jenów, co w przeliczeniu na złotówki daje aż 3370 zł. To tyle co topowy smartfon znanej marki, który oferuje znacznie lepsze wyposażenie.

Źródło

You may also like...