Bug w FaceTime pozwala podsłuchiwać i podglądać użytkowników

W FaceTime odkryto poważny błąd, który pozwala szpiegować użytkownika. Umożliwia nie tylko jego podsłuchiwanie, ale również podglądanie za pośrednictwem przedniej kamery.

Aplikacja FaceTime, powszechnie używana do wideorozmów przez użytkowników iOS, z powodu dziwnego błędu zmieniła się w szpiega. Program służący do komunikacji, umożliwia podsłuchiwanie oraz podglądanie naszego rozmówcy bez jego wiedzy. Nie wiadomo na razie dlaczego, ale zainicjowanie połączenia z rozmówcą, natychmiast podpina nas do jego mikrofonu w telefonie. Zanim więc nasz znajomy odbierze połączenie, słyszymy wszystko co się wokół niego dzieje. Co ciekawe, jeśli połączenie zostanie odrzucone, nasz podsłuch nadal będzie funkcjonował.

A to jeszcze nie wszystko. Dalsze testy błędu wykazały, że dotyczy nie tylko dźwięku, ale również obrazu. Potwierdziły to testy przeprowadzone przez witrynę Mashable, które wykazały, że użytkownik ma również dostęp do przedniej kamery telefonu swego rozmówcy i może widzieć rejestrowany przez nią obraz.

Na chwilę obecną nie ma żadnego sposobu ochrony swej prywatności, poza całkowitym wyłączeniem Face Time. Apple zapewniło na swej stronie, że aktualizacja powinna pojawić się jeszcze w tym tygodniu.

FaceTime

Źródło: Mashable.com

You may also like...