Samsung wyłączył przycisk asystenta Bixby

Użytkownicy Galaxy S8 ucieszą się z nowej aktualizacji udostępnionej przez Samsunga. Poprawka pozwala wreszcie wyłączyć przycisk asystenta Bixby.

Jedną z największych zmian wprowadzonych w modelu Galaxy S8, jest dedykowany przycisk pozwalający uruchomić asystenta Bixby. Według wielu użytkowników tego modelu jest najbardziej bezużyteczny element tego modelu. Po pierwsze dlatego, że sam asystent jest wciąż mało przydatny. Po drugie przycisk umieszczono w niezbyt przemyślanym miejscu, co powodowało jego częste, zupełnie przypadkowe wciskanie.

Od razu po premierze telefonu pojawiły się aplikacje, pozwalające zmienić funkcjonalność przycisku i zamiast asystenta, przypisać do niego zupełnie inne funkcje. Samsungowi to się nie spodobało, więc szybko zablokował tego typu aplikacje, irytując użytkowników, którzy nie potrzebują cyfrowego pomocnika.

Producent poszedł jednak po rozum do głowy i wypuścił aktualizację pozwalającą wyłączyć przycisk asystenta. Użytkownik ma obecnie do wyboru trzy ustawienia. Krótkie wciśnięcie uruchamia Bixby Home, zaś dłuższe przytrzymanie odpala Bixby Voice. Ale można też ustawić, by przycisk niczego nie uruchamiał.

Wprawdzie nadal nie można pod niego przypisać dowolnej funkcji, tak jak jeszcze kila miesięcy temu, ale to krok w dobrym kierunku.

Bixby

Źródło: Slashgear.com

You may also like...