Huawei potwierdziło osiągi modemu w Kirin 970

Huawei chwali się, że jej nowy procesor Kirin 970, będzie pierwszym układem SoC z modemem Cat. 18. Pozwoli to pobierać pliki z prędkością 1,2 Gbps.

Chiński koncern Huawei kończy prace nad swym najnowszym procesorem mobilnym Kirin 970. Wspólnie z niemiecką firmą Rohde & Schwarz, przeprowadzono właśnie testy znajdującego się w nim modemu.

W ostatnich latach nastąpił znaczący wzrost prędkości modemów instalowanych w nowoczesnych smartfonach. Obecnie standardem są wersje pozwalające pobierać dane z prędkością 300 Mbps. Ale już wkrótce pojawią się znacznie szybsze układy, które prawdopodobnie wyprzedzają możliwościami obecną infrastrukturę.

Bardzo szybki modem będzie mieć nadchodzący procesor Kirin 970. Huawei chwali się, że będzie to pierwszy układ SoC, wyposażony w modem LTE wspierający download Cat. 18 i upload Cat. 130. Oznacza to, że może pobierać dane z prędkością 1,2 Gbps, co potwierdziły testy wykonane przez firmę Rohde & Schwarz.

Tak duża prędkość jest możliwa dzięki zastosowaniu technologii 4×4 MIMO oraz 256QAM. Pierwsza z nich zapewnia dodatkowe ścieżki danych pomiędzy nadajnikiem i smartfonem, co podnosi prędkość przesyłu danych. Druga natomiast zwiększa liczbę bitów przesyłanych w każdej transmisji, a to z kolei dodatkowo podnosi przepustowość.

Procesor Kirin 970 znajdzie się na pokładzie najnowszego modelu Huawei Mate 10, którego oficjalną premierę zaplanowano na 16 października. Należy dodać, że procesor Qualcomm Snapdragon 835 ma modem Cat. 16, pozwalający pobierać dane z prędkością 1 Gbps.

Kirin 970

Źródło: Phonearena.com

You may also like...