Lipcowa poprawka bezpieczeństwa trafiła na Galaxy S20

Flagowy Samsung Galaxy S20 dostał właśnie lipcową poprawkę bezpieczeństwa. Aktualizacja waży 368 MB i na razie mnożna ją pobrać w Korei Południowej.

Samsung od pewnego czasu bardzo przyspieszył z udostępnianiem swym urządzeniom comiesięcznych poprawek bezpieczeństwa. Często robi to szybciej od samego Google, udostępniając pakiety jeszcze przed ich oficjalną premierą. Koncern zrobił tak również w przypadku Galaxy S20, S20+ oraz S20 Ultra które właśnie dostały lipcowy pakiet poprawek.

Aktualizacja oznaczona numerem G98xNKSU1ATFD waży 368 MB i na razie udostępniono ją w Korei Południowej. Europejscy użytkownicy muszą więc uzbroić się w cierpliwość, gdyż poprawka pojawi się na Starym Kontynencie dopiero za jakiś czas. A jakich zmian możemy się spodziewać?

Przede wszystkim dotyczących pracy aparatu fotograficznego. Poprawka wprowadza usprawnienia podnoszące jakość zdjęć wykonywanych z użyciem zoomu oraz funkcjonalność systemu stabilizacji przy nagrywaniu wideo. Niestety powyższa aktualizacja nadal nie rozwiązuje problemu związanego z działaniem autofokusa, który trapi ten model praktycznie od samego początku.

Aparaty to nie wszystko, aktualizacja wprowadza bowiem możliwość używania mikrofonu Bluetooth do nagrywania dźwięku za pośrednictwem wbudowanego dyktafonu. Kończy także wsparcie dla standardu MirrorLink, co zapowiedziano już w kwietniu.

Oczywiście aktualizacja przynosi ze sobą także szereg poprawek dla Androida, jak również firmowego oprogramowania telefonów. Nie znamy dokładnego spisu wszystkich poprawek dla Androida, gdyż lista pojawi się dopiero gdy Google oficjalnie udostępni aktualizacje. Możemy jednak oczekiwać usprawnień systemu w zakresie bezpieczeństwa.

Nie wiemy dokładnie kiedy zbiorczy pakiet będzie dostępny w Polsce, więc warto co jakiś czas sprawdzać w ustawieniach telefonu, czy aktualizacja nie oczekuje już na pobranie. Myślę jednak, że będzie to kwestia najwyżej kilku dni.

Galaxy S20

Źródło

You may also like...