Rowerowy radar Garmin zyskał nowe funkcje

Garmin zaprezentował ulepszoną wersję rowerowego radaru Varia Radar. Nowy model ma kilka nowych funkcji, które znacznie podnoszą jego użyteczność.

Jazda na rowerze już sama w sobie jest bardzo niebezpieczna, a dodatkowo zagrożenie rośnie jeśli w tym czasie mamy na uszach słuchawki z ulubioną muzyką. Możemy mieć wówczas problem z zauważeniem zbliżającego się do nas samochodu i nieopatrznie wjechać mu pod koła.

Na szczęście istnieje technologia pozwalająca nam uniknąć podobnych sytuacji. Jakiś czas temu firma Garmin wprowadziła na rynek rowerowy radar Varia Radar. Jest to montowane przy siodełku urządzenie, które ostrzega o pojazdach nadjeżdżających z tyłu. Sprzęt wysyła radarowe impulsy odbierając ich echo, które następnie analizuje. Jeśli wykryje zbliżający się obiekt, wówczas przesyła informacje od bezprzewodowego modułu instalowanego na kierownicy.

Varia Radar poprawia bezpieczeństwo rowerzystów

Gadżet wykrywa pojazdy już z odległości 140 m, informując o nich za pomocą diod LED oraz sygnału dźwiękowego. Radar dodatkowo posiada wbudowane światło, które błyska tym szybciej, im bliżej znajduje się pojazd, stanowiąc dodatkowe ostrzeżenie dla kierowcy.

Teraz Garmin zaprezentował dwa nowe modele Varia Radar: RVR315 oraz RTL515. Są to ulepszone produkty, wzbogacone o nowe funkcje. RVR315 oferuje dokładnie te same możliwości co oryginał, ale pozbawiono go tylnej lampy, co pozwoliło zmniejszyć rozmiary i obniżyć cenę. Produkt na jednym ładowaniu baterii działa teraz przez 7 godzin, a kosztuje 150 dolarów.

RTL515 jest droższy, gdyż zapłacimy za niego 200 dolarów, ale za to jest bardziej użyteczny. Współpracuje bowiem z firmową aplikacją na Androida oraz iOS. Zamiast więc kupować opcjonalny moduł na kierownicę, można użyć smartfona.

Wówczas aplikacja za pomocą kolorów, informuje nas o ewentualnym zagrożeniu. Kolor zielony oznacza, że wszystko jest w porządku. Gdy zbliża się pojazd, wówczas pojawi się kolor bursztynowy, który zmieni się na czerwony, kiedy auto będzie zbliżało się z dużą prędkością. Dodatkowo smartfon zacznie wibrować oraz wydawać dźwięki.

RTL515 dodatkowo posiada tryb nocny oraz stałego światła tylnego. Jego bateria w zależności od wybranego trybu będzie natomiast działać od 6 do 16 godzin.

Varia Radar

Źródło

You may also like...