Neo Smartpen: inteligentny dyktafon ułatwi nagrywanie wykładów

Firma NeoLab Convergence wprowadza na rynek najnowszy produkt o nazwie Neo Smartpen. Jest to inteligentny dyktafon, który ułatwia robienie notatek.

Dyktafony wykorzystywane są od lat i używane są nie tylko w szkole podczas wykładów, ale też wszędzie tam, gdzie chcemy uzyskać dokładny zapis przemówienia. W ostatnich latach te przydatne urządzenia mocno się rozwinęły, oferując znacznie więcej funkcji, niż tylko zapis głosu.

Producentem takich nowoczesnych dyktafonów jest firma NeoLab Convergence, która kilka lat temu wprowadziła na rynek produkt o nazwie Smartpen. Gadżet wyglądał jak zwykły długopis, jednak potrafił digitalizować nasze notatki, przenosząc je za pomocą Bluetooth na smartfona lub tablet. Teraz producent pokazał rozwinięcie tego projektu, które nazywa się Neo Smartpen i współpracuje z dyktafonem Reco.

Jest to inteligentny dyktafon, który nie tylko rejestruje głos, ale też synchronizuje go z napisanymi notatkami. Jeśli skorzystamy ze specjalnego papieru Ncoded, wówczas wszystko co napiszemy otrzyma znacznik czasowy dla nagrania audio.

Gdy skończymy nagrywać wykład i klikniemy pisakiem na literę lub całe słowo z naszej notatki, wówczas Reco odtworzy nagranie z momentu w którym je napisaliśmy. Krótko mówiąc, będziemy mogli natychmiast przeskakiwać do kluczowych punktów zapisanego pliku dźwiękowego. Dzięki temu łatwiej połapiemy się w notatkach i będziemy wiedzieć do której części wykładu się odnoszą.

Producent uruchomił na Kickstarterze zbiórkę funduszy potrzebnych na sfinansowanie projektu i już zebrał potrzebną kwotę 10 tys. dolarów. Produkt trafi więc do sprzedaży już w przyszłym miesiącu i cały zestaw, będzie kosztował 87 dolarów. Więcej informacji na jego temat uzyskacie pod tym adresem.

inteligentny dyktafon

Źródło

You may also like...