Inteligentna kołyska ułatwi usypanie niemowlęcia

Cradlewise to najnowszy gadżet dla świeżo upieczonych rodziców. Jest to inteligentna kołyska, która samodzielnie pomoże w usypianiu niemowlęcia.

Każdy rodzic posiadający małe dziecko doskonale wie, jak trudne są początkowe miesiące jego życia. Trzeba bowiem często wstawać w nocy, by usypiać budzącego się malucha. Na szczęście istnieje technologia, która może ich w tym wyręczyć, a jest to inteligentna kołyska Cradlewise.

Produkt wyposażono w noktowizyjną kamerę oraz mikrofony, które monitorują dziecko. System posiada również sztuczną inteligencję, która z czasem buduje indywidualny profil malucha, określając jego typowe godziny zasypiania oraz budzenia się.

Jeśli urządzenie wykryje, że dziecko obudziło się przedwcześnie, a więc otworzyło oczy i zaczyna się poruszać, wówczas automatycznie aktywuje system usypiania. Zaczyna delikatnie się kołysać, w podobny sposób jak rodzic kołysze dziecko w ramionach. Dodatkowo z wbudowanych głośników emitowany jest biały szum. Kiedy AI uzna, że dziecko ponownie zasnęło wyłącza kołysanie, zaś biały szum zastępuje delikatną muzyką instrumentalną.

inteligentna kołyska

Rodzice oczywiście mogą sami wybrać rodzaj odtwarzanej muzyki, a umożliwia to aplikacja na Androida oraz iOS. Aplikacja wysyła również powiadomienia, gdy dziecko się obudzi, a także zapisuje raportu z analizy snu. Dodatkowo pozwala w czasie rzeczywistym obserwować i słyszeć niemowlę, działając jak typowa elektroniczna niania. Aplikacja pozwala także samodzielnie aktywować kołysanie, a oprócz tego można to zrobić ręcznie, popychając kołyskę.

Inteligentna kołyska Cradlewise trafi do sprzedaży już w lipcu, a będzie wówczas kosztowała 999 dolarów. Na razie producent oferuje ją w przedsprzedaży, a zamówienia można składać na jego oficjalnej stronie. Działanie kołyski obejrzycie natomiast na poniższym wideo.

Źródło

You may also like...