Logitech G29 i G920 – nowe kierownice dla graczy

Każdy miłośnik gier samochodowych doskonale wie, że zabawa takimi tytułami jest najlepsza tylko z dobrą kierownicą. Najlepsze akcesoria tego typu oferuje Logitech, który wprowadza właśnie do sprzedaży modele G29 oraz G920.

Logitech G29 to następca udanego modelu G27 przeznaczonego do konsoli PlayStation 3. Nowy model stworzono do współpracy z PlayStation 4, aczkolwiek jest on również kompatybilny z pecetem i PS3. Produkt pojawi się w sprzedaży w lipcu i kosztować ma 400 dolarów. Z kolei model G920 przeznaczony jest dla konsoli Xbox One i dostępny będzie od września.

Oba modele mają wieńce kierownic pokryte naturalną skórą, a także zestaw trzech pedałów: przyspieszenie, hamulec oraz sprzęgło, wykonane ze stali nierdzewnej. Wyposażono je w podwójne silniki wibracyjne, pozwalające użytkownikom poczuć wstrząsy związane z poruszaniem się wirtualnego auta po różnego rodzaju nawierzchni. Dodatkowo posiadają światełka LED pełniące rolę wskaźników informujących o konieczności zmiany biegu.

Logitech G29 oraz G920 mogą także służyć jako standardowe kontrolery do gier, gdyż mają łatwy dostęp do przycisków, które nie są związane ze sterowaniem lub pedałami. Na kierownicach znajdują się D-Pady oraz podstawowe przyciski sterujące. Zmiana biegów odbywa się poprzez łopatki przy kierownicy, czyli tak jak w autach sportowych, ale możemy też podłączyć tradycyjny, 6-biegowy shifter pozwalający zmieniać przełożenia w trybie manualnym. Jest on jednak sprzedawany oddzielnie.

Źródło: Logitech.com

You may also like...