Minecraft ma więcej graczy niż kiedykolwiek

Należący do Microsoftu Minecraft, osiągnął kolejny kamień milowy. Gra sprzedała się dotąd w liczbie 200 mln egzemplarzy i posiada 126 mln aktywnych graczy.

Wydana w 2009 roku gra Minecraft, od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością i bawi miliony graczy na całym świecie. Co więcej, z roku na rok ta popularność rośnie i producent właśnie pochwalił się najnowszymi liczbami dotyczącymi sprzedaży oraz grających.

Mojang Studios ujawniło, że jej flagowa produkcja sprzedała się dotąd w liczbie 200 mln egzemplarzy. Co więcej, gra ma miesięcznie 126 mln aktywnych użytkowników. Tak dużą popularność tytuł zawdzięcza przede wszystkim Microsoftowi, który zakupił go parę lat temu. Amerykański gigant wsparł społeczność w trudnych czasach, m.in., oferując szkołom darmową wersję Minecraft: Education Edition. Dzięki niej uczniowie mogli kontynuować naukę zdalnie.

Podstawową wersję tytułu wzbogacił także o treści edukacyjne, które pobrano dotąd ponad 50 mln razy.

W międzyczasie prowadzone są również prace nad wzbogaceniem tytułu o technologię ray tracingu, która znacznie podniesie jakość grafiki. Oprócz tego powstały również gry Minecraft Earth, a także Minecraft Dungeons, która pojawi się na rynku 26 maja.

W promocji tytułu z pewnością pomagają też związane z nim gadżety. Jednym z ciekawszych jest specjalna lampa, która z wyglądu przypomina Creepera. Gadżet wydający dodatkowo odgłosy wirtualnej postaci, kosztuje 20 dolarów.

Minecraft

Źródło

You may also like...