Pamięć LPDDR5 RAM i procesor A16 Bionic tylko w droższych wersjach iPhone 14

Najnowsze przecieki zdradzają kolejne szczegóły techniczne smartfona iPhone 14. Według nich jedynie droższe warianty dostaną procesor A16 Bionic i pamięć LPDDR5 RAM.

Już za parę miesięcy miliony fanów Apple z całego świata udadzą się do sklepów, by kupić najnowszy smartfon iPhone 14. Producent na razie nie zdradza zbyt wielu szczegółów technicznych nadchodzącego produktu, lecz możemy je poznać dzięki licznym przeciekom pojawiającym się w sieci.

Kolejne doniesienia na ten temat dostarcza nam @VNchocoTaco, który zdradza informacje dotyczące procesora. Wynika z nich, że pojawi się w nim procesor A16 Bionic, aczkolwiek tylko w modelach 14 Pro oraz 14 Pro Max. Natomiast iPhone 14 oraz 14 Max otrzymają znany już sześciordzeniowy procesor A15 Bionic posiadający 15,8 mld tranzystorów.

Według źródła procesor A16 Bionic będzie wykorzystywał ten sam węzeł TSMC N5P co A15 Bionic. Nie będzie to jednak ten sam układ, gdyż producent wyposaży go w kilka ulepszeń. Przede wszystkim nowa jednostka zapewni większą wydajność CPU oraz GPU. Aczkolwiek na tym etapie nie wiadomo jeszcze dokładnie w jaki sposób.

Źródło wierzy również, że Apple doda do procesora obsługę pamięci LPDDR5 RAM. Powinno to zapewnić poprawę wydajności w porównaniu z pamięcią RAM LPDDR4X obecną w iPhone 13 Pro.

iPhone 14 będzie miał swą premierę we wrześniu bieżącego roku. Wówczas poznamy dokładną specyfikację techniczną oraz wszystkie możliwości nowego sprzętu.

iPhone 14

Źródło

You may also like...