Diablo Immortal dostanie wiele funkcji ułatwiających zabawę

Już 2 czerwca odbędzie się premiera otwartej bety oczekiwanej gry Diablo Immortal. Blizzard poinformował właśnie, że tytuł otrzyma wiele funkcji ułatwień dostępu.

Fani kultowej serii Diablo zapewne nie mogą się już doczekać premiery jej najnowszej odsłony zatytułowanej Diablo Immortal. Pozostało do niej już niewiele czasu, gdyż otwarta beta pojawi się w najbliższy czwartek, więc warto już przygotować się na ten dzień. Tymczasem Blizzard zdradził kilka szczegółów dotyczących funkcji ułatwień, które pojawią się w nowej produkcji.

Jedną z najważniejszych informacji jest wsparcie gry dla kontrolerów, które dostępne jest zarówno na smartfonach, jak i komputerach PC. Dla wielu osób kontroler jest znacznie wygodniejszym rozwiązaniem. Dlatego Blizzard umożliwił graczom skonfigurowanie jego przycisków i dopasowanie do własnych preferencji. W menu ustawień można więc przypisać pod przyciski praktycznie wszystko, łącznie z umiejętnościami i dostępem do chata.

Diablo Immortal

Wsparcie dla kontrolerów szczególnie ucieszy posiadaczy urządzeń mobilnych. Sterowanie taką grą za pomocą ekranu dotykowego, nie jest bowiem zbyt wygodne, co potwierdzali testerzy wczesnej wersji. Możliwość wykorzystania kontrolera, powinna więc znacznie podnieść komfort rozgrywki.

Kolejna funkcja ułatwień dostępności dotyczy czatu. Producent wprowadził bowiem natywną transkrypcję czatu głosowego oraz funkcję zamiany tekstu na mowę. Na poniższych filmach możecie zobaczyć jak to dokładnie wygląda.

Przypomnę tylko, że w Diablo Immortal będziemy mogli zagrać na smartfonach i tabletach z Androidem oraz iOS, a także na pecetach. Pamiętajmy, że jest to gra darmowa, wyposażona w mikropłatności. Będzie też oferowała opcję cross-play, co pozwoli bawić się wspólnie posiadaczom różnych platform sprzętowych.

Źródło

You may also like...