LTE w Apple Watch 3 bez międzynarodowego roamingu

Jeśli planujecie kupić Apple Watch 3 w innym USA ze względu na niższą cenę, to nie będziecie mogli używać LTE. Ma ona blokadę dla kraju zakupu sprzętu.

Największą nowością jaką posiada Apple Watch 3, a tym samym najbardziej oczekiwaną funkcją tego smartwatcha jest LTE. Dzięki temu jego zegarek wreszcie będzie łączył się z internetem samodzielnie, bez konieczności posiadania smartfona.

Niestety jest też zła wiadomość dla przyszłych użytkowników tego produktu. Okazuje się bowiem, że LTE posiada blokadę regionalną. Oznacza to, że da się z niego korzystać tylko w kraju, w którym zakupimy smartwatch. Jeśli więc planujecie kupić sprzęt w innym kraju, ze względu na niższą cenę, to lepiej dwa razy się nad tym zastanowić. Korzystanie z LTE nie będzie bowiem możliwe. Sprzęt po prostu nie obsługuje międzynarodowego roamingu.

To spory problem dla przyszłych nabywców Apple Watch 3, gdyż podobnie jak Gear S3 Frontier, zegarek ma wbudowaną kartę eSim. O ile jednak produkt Samsunga wspiera międzynarodowy roaming i umożliwia przełączanie się pomiędzy operatorami, to sprzęt firmy z Cupertino nie ma takiej funkcji.

Oczywiście to wszystko będzie problemem tylko dla osób, które nie planują parować smartwatcha z posiadanym iPhonem i używać go samodzielnie. W przeciwnym wypadku ta niedogodność nie będzie ich dotyczyła.

Apple Watch

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *