Nowy iPhone dostanie własny rysik?

Media sugerują, że Apple może chcieć wyposażyć swe nowe smartfony we wsparcie dla rysika. Pozwoliłoby to podnieść funkcjonalność tego sprzętu.

Jeszcze do niedawna, Apple było całkowicie przeciwne używaniu rysików w swych produktach. Steve Jobs uważał, że akcesoria te nie mają żadnego sensu, gdyż lepiej obsługuje się je własnymi palcami.

Z perspektywy czasu wiemy już, że była to całkowicie błędna opinia. Dzięki tabletom Surface, Microsoft pokazał, że rysik jest bardzo przydatnym urządzeniem ułatwiającym pracę na ekranach dotykowych. Apple postanowiło więc również je wykorzystać w modelu iPad Pro, a teraz wygląda na to, zamierza go wyposażyć w niego także przyszłe modele smartfonów.

Jak wynika z najnowszego patentu odkrytego przez witrynę PatentlyApple, firma z Cupertino pracuje nad zupełnie nową technologią, która pozwoli wyposażyć iPhona w rysik. Użytkownik mógłby wówczas obsługiwać nim aplikacje, a także różnego rodzaju programy wymagające precyzji.

Naturalnie jest to tylko patent, ale rodzina produktów Galaxy Note pokazała, że smartfony wyposażone w rysik mogą być bardzo użyteczne.

smartfony

Źródło: Patentlyapple.com

You may also like...