Windows 10X najpierw dla laptopów z jednym ekranem

Microsoft potwierdził, że nowy system Windows 10X najpierw zadebiutuje na laptopach z jednym ekranem. Poinformował też, że premiera Surface Neo znacznie się opóźni.

Pojawienie się na rynku urządzeń przenośnych wyposażonych w dwa wyświetlacze spowodował potrzebę powstania nowego oprogramowania, które poprawnie je obsłuży. Standardowe platformy standardowo nie wspierają bowiem takiego sprzętu tak jak powinny i potrzebne są spore modyfikacje.

Microsoft chce to znacznie ułatwić i w zeszłym roku zapowiedział nowy system Windows 10X, zaprojektowany dla urządzeń z dwoma ekranami. Poinformował wówczas, że pierwszym sprzętem które je otrzyma będzie Surface Neo. Od tamtej pory wiele się jednak zmieniło. Firma uznała, że dwuekranowy sprzęt jest na razie zbyt mało opłacalny i nie przyniesie oczekiwanych zysków. Zdecydowała więc, że najpierw wypuści system dla jednoekranowych urządzeń.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że przełożyła premierę Surface Neo na czas nieokreślony. Oznacza to, że w najbliższym czasie nie ujrzymy nowego sprzętu na rynku i na pewno nie pojawi się w sprzedaży podczas sezonu świątecznego.

Windows 10X

Źródło

You may also like...