Przycisk uruchamiający Bixby znowu zablokowany

Producenci aplikacji walczą z Samsungiem o możliwość zmiany przeznaczenia przycisku asystenta Bixby. Producent wciąż blokuje kolejne programy, umożliwiające przypisanie pod niego innych funkcji.

Samsung koniecznie chciał mieć własnego asystenta, dlatego w modelu Galaxy S8 zainstalował Bixby. Aby korzystanie z cyfrowego pomocnika było wygodniejsze, wyposażył telefon w dedykowany przycisk, który aktywuje nowe narzędzie.

Początkowo firma sugerowała, że dedykowany przycisk ma być programowalny i użytkownik będzie mógł przypisać do niego inne funkcje. Potem koreańska marka zmieniła zadanie i postanowiła go zablokować. Z pomocą użytkownikom przyszli jednak deweloperzy i w Google Play Store zaroiło się od aplikacji umożliwiających zmianę przeznaczenia przycisku.

To nie spodobało się Samsungowi, który stara się blokować tego rodzaju aplikacje mobilne. Na razie firma odniosła sukces w tej walce. Czerwcowa poprawka bezpieczeństwa zablokowała bowiem działanie aplikacji umożliwiających zmianę przycisku Bixby.

Póki co blokada działa tylko na Galaxy S8 z oprogramowaniem sieci T-Mobile. Samsung na pewno nie zamierza się jednak poddać i będzie dążył do tego, by zablokować takie aplikacje także na czystych smartfonach.

Bixby

Źródło: Androidpolice.com

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *