Luka w Facebook Messenger umożliwiała podsłuchiwanie naszych rozmów

Specjaliści z firmy Impreva odkryli nową lukę komunikatorze Facebook Messenger. Błąd obecny w przeglądarkowej wersji komunikatora, teoretycznie umożliwiał podsłuchiwanie naszych rozmów.

Facebook Messenger jest zasadniczo bezpiecznym komunikatorem i posiada wbudowane bardzo efektywne systemy szyfrowania, które chronią prywatność naszych rozmów. Niestety w przeglądarkowej jego wersji odkryto lukę, która mogła zostać wykorzystana do naruszenia tej prywatności. Dzięki odpowiednim działaniom, umożliwiała podsłuchiwanie prowadzonej przez nas konwersacji.

Lukę odkryli specjaliści z firmy Impreva. Według ekspertów, w teorii mogła umożliwić innej stronie podsłuchiwanie rozmów. Na szczęście odkrycie nie stanowi już dla użytkowników żadnego zagrożenia. Eksperci przed opublikowaniem swego odkrycia powiadomili bowiem Facebooka o jej istnieniu. Programiści portalu powinni więc załatać już lukę, likwidując tym samym furtkę dla hakerów. Możemy więc traktować tę informację wyłącznie jako ciekawostkę. Oczywiście nie da się wykluczyć, że specjaliści nie wykryją w przyszłości kolejnej luki, która znowu będzie nam zagrażała.

Nie wiemy natomiast, czy hakerzy mogli wykorzystać wspomnianą lukę i czy ktoś na tym ucierpiał. Takich informacji nie ujawniono, więc możemy założyć, że bug nie był powszechnie znany. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat odkrycia, to dokładny opis błędu znajdziecie pod powyższym linkiem.

Facebook Messenger

Źródło: Imperva.com

You may also like...