Pokemon GO jedną z najbardziej dochodowych gier w historii

Najnowszy raport Sensor Tower ujawnia, że Pokemon GO jest jedną z najbardziej dochodowych gier w historii. Tytuł zarobił już 2,45 mld dolarów.

Wydana kilka lat temu na smartfony gra Pokemon GO, wprawdzie szczyt popularności ma już dawno za sobą, ale nadal całkiem nieźle się trzyma. Twórcy wciąż aktualizują tytuł, wzbogacając go o nowe opcje, czym bardzo skutecznie udaje się im podtrzymać zainteresowanie graczy. A wielu z nich bardzo chętnie korzysta z mikrotransakcji, na których twórcy zarabiają ogromne pieniądze.

Z najnowszego raportu firmy Sensory Tower wynika, że gra zarobiła dotąd 2,5 mld dolarów, co jest imponującym wynikiem. Wynik ten nie jest zasługą tylko jednej gry, lecz całej serii. Wspomniana kwota składa się na łączny przychód takich gier, jak: Pokémon Shuffle, Pokémon Duel, Pokémon Quest, Pokémon: Magikarp Jump oraz Pokémon TCG. Muszę jednak zaznaczyć, że wspomniane tytuły zarobiły tylko 50 mln dolarów. 2,45 mld z tej kwoty przypada więc właśnie na Pokemon GO.

Za największą część przychodu odpowiadają amerykańscy gracze, którzy często sięgają po swe karty kredytowe. Z USA pochodzi więc aż 875 mln dolarów, czyli 35 procent zgromadzonej kwoty. Na drugim miejscu uplasowała się Japonia z 29 procentowym udziałem w przychodach i kwotą 725 mln dolarów.

Od 2014 roku całą rodzinę gier zainstalowano na 640 mln smartfonów, z czego Pokemon Go znalazło się na 86 procentach, czyli 550 mln urządzeń. Pokémon Duel zainstalowano z kolei na 39 mln smartfonów.

Mimo upływu lat, seria Pokemon nadal zarabia bardzo duże pieniądze, a co ciekawe przychody w ostatnim czasie zaczynają rosnąć. Przykładem tego jest luty, w którym seria zarobiła 58 mln dolarów, czyli o 30 procent więcej niż lutym 2018 roku. 99 procent tej kwoty, czyli 57,4 mln dolarów, to zasługa Pokemon Go.

Pokemon GO

Źródło: Sensortower.com

You may also like...