MacBook Air ma problemy z ekranami Retina

Apple może czekać kolejna akcja serwisowa jej sprzętu. Tym razem problemy dotyczą laptopów MacBook Air Retina, w których pojawił się kłopot z powłoką ekranu.

Mogło by się wydawać, że jeśli wykładamy 5 tys. zł na laptopa Apple, to dostaniemy sprzęt dopracowany w każdym calu i pozbawiony jakichkolwiek wad. Tymczasem okazuje się, że nawet tak kosztowne gadżety mogą sprawiać swym użytkownikom poważne problemy, gdyż producent czegoś nie dopatrzył.

Użytkownicy laptopów MacBook Air Retina od pewnego już czasu zgłaszają problemy z ekranami. Wyświetlany na nich obraz nie jest taki jak powinien być, co obniża komfort eksploatacji sprzętu. Do tej pory przyczyny tej wady nie były oficjalnie znane. Serwis MacRumors dotarł jednak do wewnętrznej notatki Apple, przeznaczonej dla autoryzowanych serwisów, która rzuca na niego nieco światła. Wynika z niej, iż producent doskonale zna ten problem. Notatka wskazuje, że powodem dziwnego zachowania się ekranów są problemy z pokrywającą je powłoką antyrefleksyjną.

Niestety nie po raz pierwszy amerykańska firma ma z tym poważny problem. Wcześniej podobną wadę zaobserwowano w modelach MacBook Pro oraz 12-calowych MacBookach.

Notatka jest jednak ewidentnym dowodem na to, że wada komputerów ma szerszy zasięg. Nie oznacza to jednak, że producent natychmiast zorganizuje akcję naprawczą. Jeśli jednak liczba wadliwych urządzeń wzrośnie, to firma będzie musiała podjąć w tej sprawie jakieś działania.

MacBook Air Retina

Źródło

You may also like...