Sony zapowiada zmiany w smartfonach Xperia

Użytkowników smartfonów z rodziny Xperia czekają niebawem kilka zmian. Sony zapowiedziało m.in., rezygnację ze standardowego klienta poczty elektronicznej oraz aplikacji umożliwiającej archiwizację danych zapisanych w telefonie.

Można śmiało powiedzieć, że smartfony Sony już praktycznie nie istnieją. Ich udział w rynku urządzeń mobilnych jest bowiem tak niski, że w zasadzie nikt już o nich nie pamięta. Producent mimo to wciąż zapewnia wsparcie swym urządzeniom i właśnie zapowiedział wprowadzenie kilku zmian.

Firma potwierdziła, że Xperia 5 oraz przyszłe modele nie będą wspierały standardowego klienta poczty elektronicznej. Użytkownicy muszą więc przesiąść się na inne aplikacje obsługujące pocztę, co nie powinno przysporzyć im problemów. Na rynku trochę ich jest, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Kolejną zmianą jest planowane na 31 marca przyszłego roku zakończenie wsparcia dla aplikacji Backup – Powered by Amazon. Narzędzie te współpracuje z aplikacją Album, umożliwiając archiwizację wykonanych zdjęć. Sony twierdzi, że zaktualizowana wersja Albumu nie będzie już wspierała tej funkcji. Jeżeli więc użytkownik zechce nadal korzysta ze starszej wersji, to zobaczy jedynie komunikat o błędzie.

Oczywiście nadal możliwe będzie korzystanie z serwisu Amazon Photos lub bezpośrednio z internetowego dysku Amazon Drive. Funkcja nie będzie jednak dostępna z poziomu aplikacji.

Xperia

Źródło

You may also like...