NVIDIA przedstawia GeForce GTX TITAN

NVIDIA zaprezentowała dziś nowe karty GeForce GTX TITAN, napędzane przez najszybsze na naszej planecie procesory graficzne(1), zaprojektowane zarówno dla najbardziej wydajnych superkomputerów do gier jak i niewielkich, smukłych i cichych pecetów w obudowach typu SFF (Small Form Factor).

GeForce GTX TITAN umożliwi nam stworzenie produktu dotychczas praktycznie nieosiągalnego, o który klienci pytali od lat: bezkompromisowo szybkiego, niewielkiego komputera, który pracuje nieomal bezgłośnie”, powiedział Kelt Reeves, prezes firmy Falcon Northwest.

Karta GTX TITAN została oparta na tej samej architekturze NVIDIA Kepler, która napędza superkomputer Titan, zainstalowany w amerykańskim Narodowym Laboratorium Oak Ridge. Maszyna ta zajmuje obecnie pierwsze miejsce na liście 500 najszybszych superkomputerów na świecie.

Wykorzystując moc trzech kart graficznych GeForce GTX TITAN, połączonych ze sobą w konfiguracji 3-Way SLI, gracze mogą cieszyć się maksymalnymi detalami w najbardziej wymagających grach, bez obawy o spadek wydajności.

Karty GeForce GTX TITAN zostały wykonane z prawdziwie rzemieślnicza precyzją i wyposażone w szereg innowacyjnych technologii. Egzotyczną konstrukcję dopełniają równie niecodziennie materiały jak obudowa wykonana z odlewanego aluminium oraz wydajne komory parowe w układzie chłodzenia. Estetyczne wzornictwo GeForce GTX TITAN nawiązuje do ducha superkomputera i drzemiącej wewnątrz niego potęgi: superszybkiego procesora graficznego zapewniającego ogromną wydajność energetyczną, jaką mogą pochwalić się wyłącznie układy oparte na architekturze Kepler.

Dzięki świetnym charakterystykom termicznym i akustycznym, GeForce GTX TITAN jest również idealną kartą dla nowej generacji komputerów do gier w małych obudowach typu Small Form Factor. Gracze nie będą musieli już iść na kompromis, wybierając między wydajnością a gabarytami — teraz niewielkie, acz wydajne komputery są w zasięgu ręki.

GeForce GTX TITAN jest prawdziwa bestią. To jedyny na świecie procesor graficzny, który obsłuży każdą grę w dowolnej rozdzielczości, niezależnie od jej wymagań”, powiedział Scott Herkelman, dyrektor jednostki biznesowej GeForce w firmie NVIDIA. „Co więcej, ta ogromna moc jest zamknięta w wyjątkowo małej zgrabnej obudowie, dzięki czemu gracze będą wreszcie mogli zbudować piękne komputery nie większe od konsoli do gier, lecz dużo potężniejsze i możliwe do dalszej rozbudowy.”

GeForce GTX TITAN:
– zawiera 7 miliardów tranzystorów
– jest wyposażony w 2668 rdzeni graficznych – o 75% więcej niż w procesorze graficznym NVIDIA GeForce GTX 680
– osiąga 4,5 teraflopsa wydajności w operacjach na liczbach zmiennoprzecinkowych z zastosowaniem pojedynczej precyzji oraz 1,3 teraflopsa z podwójną precyzją
– obsługuje nową technologię GPU Boost™ 2.0, która automatycznie zwiększa wydajność graficzną, a także umożliwia regulowanie napięcia oraz innych zaawansowanych ustawień służących do usprawnienia gier i podkręcania karty
– może zostać połączony z dodatkowymi kartami GTX TITAN w trybie SLI, osiągając jeszcze większą wydajność

Karty graficzne GeForce GTX TITAN będą dostępne w sprzedaży od 25 lutego 2013 r. od wiodących partnerów NVIDIA, w tym w Polsce od takich producentów jak ASUS, EVGA, Gainward, Gigabyte, Zotac, a także na pozostałych rynkach od firm Colorful, Galaxy, INNO 3D, MSI i Palit. Sugerowana cena brutto wynosi 4349 zł.

Źródło: Gammapr.pl

You may also like...