Macie nieużywane aplikacje? Google Play Store pomoże zwolnić pamięć telefonu

Google Play Store otrzymało kolejną funkcję, która przyda się zapominalskim użytkownikom. Pomoże bowiem zwolnić pamięć telefonu, sugerując usunięcie nieużywanych aplikacji.

Nowoczesne smartfony, a szczególnie modele topowe, mają sporo pamięci flash, co zachęca użytkowników do zapełnienia jej aplikacjami. Część z nich dość szybko przestajemy używać, zapominając o ich odinstalowaniu. I nagle okazuje się, że mamy bardzo mało miejsca na nowe programy.

To problem trapiący wiele osób, dlatego Google opracowało nową funkcję pozwalającą im zapanować nad zainstalowanymi programami. Nowa funkcja zaimplementowana do Google Play Store, umożliwia efektywniejsze zarządzanie dostępną pamięcią użytkową. Posiadacze sprzętu z Androidem otrzymują teraz powiadomienia, które przypominają im o usunięciu nieużywanych od dawna aplikacji w celu zwolnienia przestrzeni.

Kliknięcie na takie powiadomienie przeniesie nas bezpośrednio do listy aplikacji, z których od pewnego czasu nie korzystamy. Lista wzbogacona jest o sugestię, że być może niektóre z nich warto usunąć, jeśli nie są nam już potrzebne. Zasady działania nowej funkcji nie są na razie znane. Trudno więc stwierdzić co aktywuje powiadomienie oraz ile czasu musi minąć od ostatniego uruchomienia aplikacji, by trafiła na wspomnianą listę.

Dodam że, podobną funkcję do wprowadzonej właśnie w Google Play Store, użytkownicy iOS mają już od pewnego czasu. Póki co nowa opcja dostępna jest tylko dla niewielkiej grupy użytkowników i dopiero za jakiś czas trafi do pozostałych.

Google Play Store

Źródło: DSigitaltrends.com

You may also like...