Nowa funkcja Androida Q przyda osobom nagrywającym filmy z gier

Według ekspertów z XDA Developers, nadchodzący Anndroid Q umożliwi rejestrowanie dźwięku z innych aplikacji. To funkcja, która przyda się osobom nagrywającym filmy z gier.

Niektórzy użytkownicy smartfonów wykorzystują swe urządzenia do nagrywania filmów z gier, które następnie wrzucają na YouTube. Wbrew pozorom nie jest to wcale zadanie tak proste jak można by sądzić. Oczywiście na rynku dostępnych jest wiele aplikacji, które zapisują obraz podczas grania. Problemem jest jednak dźwięk, gdyż mało który program jest w stanie go zapisywać. Użytkownicy muszą więc często stosować zewnętrzne urządzenia nagrywające, by zarejestrować ścieżkę audio, co jest nieco uciążliwe.

Nowy system Android Q może jednak ten problem rozwiązać. Z doniesień XDA Developers wynika bowiem, że platforma umożliwi aplikacjom rejestrowanie dźwięku. Teoretycznie, program którego do tej pory używaliśmy do przechwytywania obrazu, by nagrywać nasze filmy z gier, będzie mógł dodatkowo zapisywać audio.

Taka funkcja będzie niewątpliwie bardzo użyteczna, gdyż nie tylko poprawi wygodę nagrywania filmików z gier, ale też jakość samego audio. Wiadomo, że w przypadku zewnętrznych urządzeń mogą występować pewne straty jakości, nie mówiąc o konieczności kompresji.

Specjaliści twierdzą jednak, że aby dana aplikacja mogła korzystać z nowego API, należy ją zaktualizować. To może być problem. gdyż wiele aplikacji producenci już dawno porzucili, przestając udostępniać im aktualizację. Część narzędzi używanych obecnie przez graczy, nie będzie więc mogła wykorzystać nowej funkcjonalności.

filmy z gier

Źródło: Xda-developers.com

You may also like...