Mad Catz pracuje nad własną konsolą. Pokaże ją na E3

Już w poniedziałek, podczas targów E3, które jak co roku odbędą się w Los Angeles. Najważniejsza impreza w branży growej przyniesienie nam wiele nowinek. Jedną z nich będzie najnowsza konsola o gier stworzona przez firmę Mad Catz.

Mad Catz dotychczas zajmował się rynkiem akcesoriów dla graczy, lecz widocznie uznał, że rynek konsol jest bardziej intratny, ponieważ postanowił sobie takową zaprojektować. Maszyna nazywa się dość niezwykle, bo Project M.O.J.O i będzie działać na popularnym systemie operacyjnym Android.

W odróżnieniu od Project Shield, którą projektuje Nvidia, Project M.O.J.O nie będzie konsolą przenośną, lecz jak najbardziej stacjonarną podłączaną do telewizora i bardziej przypominać ma Ouyę. Jak zapewnia Darren Richardson, CEO firmy Mad Catz, będzie to superdoładowany smartfon, tyle że pozbawiony wyświetlacza.

Mad Catz skupi się wyłącznie na stronie sprzętowej, zaś od strony programowej będzie to otwarta platforma co oznacza, że deweloperzy będą mogli swobodnie tworzyć oprogramowanie.

Póki co techniczna specyfikacja urządzenia nie jest znana, ale warto zaznaczyć, że Project M.O.J.O jest owocem współpracy pomiędzy Mad Catzem i Nvidią, więc można się tam spodziewać jakiejś Tegry. Prawdopodobnie trzeciej generacji. Zaletą sprzętu będzie też pełna kompatybilność z Tegra Zone, Amazonu, Google Play, a więc już w momencie premiery urządzenia, dostępna będzie spora ilość gier.

Cena także nie została ujawniona, ale spekuluje się, że powinna być niższa, niż 150 dolarów.

Źródło: Dailytech.com

You may also like...