Toshiba pokazała pierwsze tablety z Tegrą 4

Minęło już kilka miesięcy od prezentacji najnowszego mobilnego chipu Nvidii, a producenci sprzętu, jakby nie zauważyli tego faktu. Może prócz Toshiby, która zapowiedziała właśnie trzy nowe tablety z Tegrą 3 i 4, należące do rodziny Excite.

Nowe modele, których premiery odbędą się pod koniec czerwca, nazywają się Excite Pure, Excite Pro oraz Excite Write i wszystkie posiadają na wyposażeniu 10,1-calowy wyświetlacz, przy czym w przypadku dwóch ostatnich modeli jest to rywal Retiny, czyli opracowany przez Toshibę wyświetlacz z technologią PixelPure o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli. Wszystkie modele posiadają też Androida 4.2, głośnik firmy Harman Kardon oraz procesy Tegra, przy czym Excite ma Tegrę 3, a dwa pozostałe Tegrę 4.

Ekran modelu Excite Write został wyposażony w specjalny digitizer, dzięki któremu tablet świetnie nadaje się dla artystów, ponieważ oferuje większą precyzję dotyku, niż inne modele. Toshiba chwali się, że poziom precyzji zbliżony jest do pisaka i kartki, a więc odręczne notatki są bardziej naturalne i dokładniejsze. Tablet posiada też aplikację TruNote przeznaczoną do robienia notatek, a także biurowy pakiet ThinkFree Office Mobile.

Ceny poszczególnych modeli kształtują się na przyzwoitym poziomie. Najtańszy w rodzinie jest model Excite Pure, wyposażony w 16 GB pamięci ROM, 1 GB RAM oraz 3 Mpix kamerę, za który zapłacimy 299 USD. Znacznie droższy jest już Excite Pro, wyceniony na 499 USD. W zamian dostaniemy 32 GB ROM, 2 GB RAM oraz 8 Mpix kamerę. Najdroższy jest natomiast kosztujący 599 USD Excite Write, który ma taką samą specyfikację jak model Pro, tyle że posiada dodatkowo ekranowy digitizer.

Źródło: Toshiba.com

You may also like...