Mają plan usunięcia z sieci dziecięcej pornografii

Pedofilia stanowi obecnie spory problem dla organów ścigania, gdyż tacy osobnicy wykorzystują nowinki technologiczne do wymienienia się nielegalnymi materiałami. Istnieje jednak plan, który może im to uniemożliwić.

Najwięksi giganci, tacy jak Facebook, Microsoft, Google oraz Twitter, prowadzą tajne rozmowy dotyczące opracowania systemu, który mógłby zablokować umieszczone w sieci materiały o treści pedofilskiej. Jest to pierwsza taka inicjatywa firm z branży internetowej, która ma na celu zablokowanie pedofilom możliwości wymiany nielegalnych materiałów za pośrednictwem sieci, a także stworzenia dużej bazy danych najgorszych fotografii wykorzystywanych dzieci.

Póki co każda z firm posiada swe własne metody walki z nielegalnymi materiałami, uważają jednak, że stworzenie wspólnego systemu będzie dużo lepszym rozwiązaniem, ponieważ pozwoli znacznie efektywniej zwalczać takie treści. Dlatego też, od mniej więcej dziewięciu miesięcy, prowadzone są w tej sprawie negocjacje.

Pomysł wykorzystywałby stworzone przez Microsoft oprogramowanie PhotoDNA służące do oznaczania nielegalnych materiałów, dzięki czemu można by je później łatwo identyfikować i usuwać z internetowych witryn.

Niestety firmy zaangażowane w projekt podpisały umowę, na mocy której nie mogą zdradzać jego szczegółów, więc na razie nie wiadomo jak to będzie wyglądało. Wiemy natomiast, że Facebook jest pierwszą firmą, która przetestowała system, a w tym miesiącu zacznie z niego korzystać również Google.

Źródło: Thetimes.co.uk

You may also like...