Mało pamięci w Samsugu Galaxy S4

Współczesne smartfony mają coraz bardziej rozbudowane systemy operacyjne, które zajmują dużo miejsca. Niektórzy mogą być niemile tym faktem zaskoczeni, szczególnie jeśli kupią Galaxy S4 i okaże się, że mogą skorzystać jedynie z połowy pamięci.

W sieci pojawiają się już pierwsze recenzje Samsunga Galaxy S4, które donoszą o pewnej ciekawostce związanej z ilością zajmowanej pamięci operacyjnej. Okazuje się, że w wersji 16GB, dla użytkownika pozostaje jej zaledwie 8,82GB, ponieważ reszta jest zajęta przez system operacyjny oraz zainstalowane przez producenta aplikacje. Oczywiście to nie ograniczony iPhone, który nie obsługuje kart pamięci, więc problem można rozwiązać kupując odpowiednio pojemną memorkę, ale trzeba mieć na uwadze, by zaopatrzyć się w nią od razu po zakupie sprzętu. A w tym wypadku smartfon obsługuje karty o pojemności 64GB, więc pojemność pamięci możemy znacznie rozszerzyć.

Samsung Galaxy S4 nie jest jedynym smartfonem, w którym aplikacje zajmują tak dużo pamięci. Podobnie jest w przypadku HTC One, któremu system zabiera 7,14 GB. Jednak jako, że jest on dostępny w 32GB wersji, nie jest to tak uciążliwe.

Źródło: Androidcentral.com

You may also like...