Mapy Google doprowadzą pod same drzwi, kolejna nowość ułatwi nam życie

Google przygotowuje kolejną nowość, którą otrzymają Mapy Google, mogącą bardzo ułatwić nam życie. Już wkrótce aplikacja dokładnie wskaże lokalizację wejścia do budynku, który chcemy odwiedzić.

Mapy Google są dla wielu osób podstawowym narzędziem nawigacji, bez którego nie wyobrażają sobie dziś życia. Popularna aplikacja przydaje się nie tylko kierowcom, ale także ułatwia podróże komunikacją zbiorową, a nawet przemieszczanie się wewnątrz budynków. Inżynierowie amerykańskiego koncernu pracują teraz nad zupełnie nową funkcją, która może przydać się szczególnie kurierom oraz różnego rodzaju dostawcom, zmuszonym dostarczać przesyłki adresatom z dużych budynków.

Jak donosi Android Police, trwają właśnie testy funkcji precyzyjnego wskazywania lokalizacji wejść do określonych budynków. Będzie to bardzo sporym ułatwieniem, ponieważ potrafią przylegać czasem do kilku ulic i znalezienie wejścia do nich, może być problematyczne.

Funkcja dostępna jest w aplikacji na Androida w wersji oznaczonej numerem 11.17.0101. Na razie jednak nie każdy może z niej korzystać. Dostępna jest tylko dla wybranych osób, które testują jej działanie. Obecnie obejmuje wybrane kategorie budynków, takich jak sklepy oraz hotele. A dostępna jest w wybranych miastach, w tym Berlinie, Nowym Jorku oraz Las Vegas.

Jej działanie jest bardzo proste. Gdy zechcemy dotrzeć do wybranego budynku, którego nowa opcja już obsługuje, wówczas na mapie zobaczymy zaznaczone wszystkie wejścia. Oznaczono je zielonymi okręgami wraz ze strzałką, dzięki czemu dostanie się do środka stanie się dużo łatwiejsze.

Oczywiście musimy pamiętać, że aby nowa opcja stała się w pełni użyteczna, potrzeba szczegółowych danych dotyczących poszczególnych lokalizacji. Ich zebranie z pewnością potrwa, więc minie trochę czasu, zanim będziemy mogli z niej korzystać. Na razie Google nie informuje kiedy funkcja stanie się dostępna dla wszystkich użytkowników smartfonów.

Mapy Google
Źródło: Android Police

You may also like...