Xiaomi Smart Band 7 debiutuje w Europie; jest też pierwsza aktualizacja

W europejskich sklepach pojawił się właśnie najnowszy smartband Xiaomi Mi Band 7, dostępny w cenie 278 zł. Jest także pierwsza aktualizacja oprogramowania.

Zgodnie z obietnicą, Xiaomi wprowadziło właśnie na rynki europejskie swój najnowszy smartband Xiaomi Mi Band 7. Polskie ceny opaski zaczynają się od 278 zł, a więc jest zdecydowanie droższa od poprzedniej generacji, której ceny w polskich sklepach zaczynają się od 158 zł. Trzeba jednak pamiętać, że nowy model ma większy wyświetlacz, a także kilka innych zmian.

Muszę jednak od razu zaznaczyć, że część osób może zmartwić fakt, że na razie dostępna jest opaska pozbawiona modułu NFC, używanego do obsługi bezstykowych płatności. Producent uznał, że wprowadzi do sprzedaży standardowy model, zaś wersja NFC pojawi się w późniejszym terminie.

Xiaomi Mi Band 7

Opaska dysponuje 1,62″ ekranem AMOLED o szczytowej jasności 500 nitów, a także obudową wodoszczelną do głębokości 50 m. Producent wyposażył ją również w 110 trybów sportowych oraz wsparcie dla aplikacji Mi Fitness, dostępnej na Androida oraz iOS. Do dyspozycji mamy również funkcję pomiaru tętna, czujnik VO2 Max, a także 3-osiowy akcelerometr i żyroskop.

Użytkownik może też dopasować wygląd opaski do własnych preferencji, gdyż producent dostarcza 100 różnych tarcz. Pojemna bateria wystarczy natomiast na 14 dni działania na jednym ładowaniu. Do wyboru jest także spora gama wersji kolorystycznych: niebieski, czarny, kość słoniowa, pomarańczowy, oliwkowy i różowy. W planach są jeszcze neonowa zieleń, neonowa pomarańcza, zieleń khaki i błękit khaki.

Xiaomi Mi Band 7

Xiaomi Mi Band 7 dostało również pierwszą aktualizację oprogramowania. Aktualizacja oznaczona numerem 1.16.0.7, wprowadza trzy nowe funkcje. Producent dodał m.in., opcję dostosowania intensywności wibracji opaski w ustawieniach. Jest też opcja dotknięcia tarczy opaski, aby otworzyć połączoną z nią aplikację. Opaska przypomni również o naszym celu zdrowotnym.

Aktualizacja poprawia również kilka występujących w opasce błędów. Naprawia m.in., nieprawidłowe wyświetlanie części tekstowej budzika, naprawia tryb nocny oraz optymalizuje płynność systemu.

Źródło

You may also like...