Mapy w Google Maps zapiszemy na karcie microSD

Google wypuściło najnowszą aktualizację do jednej z flagowych usług, jaką jest Google Maps. System używany przez wielu kierowców w charakterze nawigacji GPS, stanie się niebawem jeszcze bardziej użyteczny, wkrótce zyska bowiem funkcję umożliwiającą zapisanie map na karcie microSD.

Jeszcze do niedawna Google Maps było mało popularnym systemem nawigacji, ponieważ mapy działały online, a to oznaczało konieczność nieustannego pobierania danych w celu zapewniania dokładnej lokalizacji.Od pewnego czasu mapy są już dostępne offline, co znacznie ułatwia życie wszystkim użytkownikom smartfonów posiadających limitowany internet mobilny. W domu mogą bowiem pobrać przez WiFi wszystkie potrzebne mapy, a potem używać ich w trasie. Google postanowiło jednak jeszcze bardziej podnieść funkcjonalność swej usługi i wczorajszej nocy udostępniło najnowszą jej aktualizację.

Poprawka jest na razie w wersji beta, więc chwilowo mogą z niej korzystać tylko uczestnicy programu Android N Developer Previews, ale warto o niej wspomnieć ze względu na zmiany, którą wnosi.

Jedną z nich jest bowiem możliwość zapisania map na karcie microSD, a następnie korzystania z nich w trybie offline. W ten sposób posiadacze smartfonów nie muszą już kupować typowej nawigacji GPS, gdyż będą mogli korzystać z Google Maps bez żadnych opłat i obawy, że wyczerpie się pakiet internetowy.

Źródło: Androidpolice.comYou may also like...