Etui do Mate 20 Pro zdradza szczegóły wyposażenia

W sieci pojawiły się rendery silikonowych etui do modelu Mate 20 Pro. Zdradzają kształt tylnej kamery oraz wskazują na obecność czytnika odcisków w ekranie.

16 października Huawei oficjalnie zaprezentuje dwa najnowsze smartfony, mianowicie Mate 20 oraz Mate 20 Pro. Zanim jednak producent pokaże swój sprzęt, już teraz możemy poznać kilka szczegółów wyposażenia modelu Pro.

Zdradzają je opublikowane w sieci rendery nowych etui przeznaczonych do tego modelu. Na poniższych zdjęciach widać przedni i tylny panel nadchodzącego smartfona. Szczególnie interesujące są plecki, gdyż widać na nich kwadratowy otwór zlokalizowany w górnej części panelu. Tam zostanie umieszczona potrójna kamera główna wraz z lampą LED.

Mate 20 Pro

Jej szczegóły techniczne nie są oczywiście znane. Spekuluje się jednak, że moduł zaoferuje 40 MP soczewkę główną, 20 MP monochromatyczną oraz 8 MP teleobiektyw. Co ciekawe, przecieki wspominają też o zupełnie nowym trybie zdjęć podwodnych. Z informacji znalezionych w APK wynika, że smartfon będzie oferował opcję pozwalającą wykonywać podczas nurkowania dużo wyraźniejsze fotografie. Oczywiście chodzi tu o zdjęcia wykonywane z pomocą wodoodpornego futerału. Jego plastikowa obudowa zawsze ma bowiem wpływ na jakość zdjęcia, a tymczasem nowy tryb ma go wyeliminować. Jak to ma działać, zobaczycie na poniższym materiale.

Mate 20 Pro

Nowy tryb zdjęć ułatwi fotografowanie pod wodą

Wyświetlacz Mate 20 Pro zostanie naturalnie wzbogacony o notcha, w którym producent umieści nie tylko przednią kamerę, ale też głośnik telefonu. Jest tam jednak trochę wolnego miejsca, więc źródła sugerują, iż może zostać wykorzystane do zaawansowanego systemu rozpoznawania twarzy. To rzecz jasna tylko czyste spekulacje, lecz w ostatnim czasie coraz więcej telefonów posiada podobne rozwiązania. Nie można więc wykluczyć, że Huawei również je zastosuje. Natomiast sam wyświetlacz w modelu Mate 20 będzie mieć 6,3″ i rozdzielczość 1080 x 224 pikseli, zaś w Mate 20 Pro 6,9″ oraz rozdzielczość 1440 x 3120 pikseli.

Mate 20 Pro

Interesujące jest również to, że w etui nigdzie nie widać otworu na czytnik odcisków palców. To może sugerować, iż zostanie zintegrowany z wyświetlaczem. Nie byłoby to dużym zaskoczeniem, gdyż takie rozwiązanie zaimplementowano w Mate RS Porsche Desing. Producent posiada już więc odpowiednią technologię i może ją wykorzystać w kolejnym flagowcu.

Mate 20 Pro

Na konferencji zobaczymy też nową bezprzewodową ładowarkę, którą chiński koncern planuje dla swych urządzeń. Produkt będzie miał wejście USB-C, a jego moc wyniesie 15 W. Dodatkowo pojawi się wbudowany system wykrywania obcych obiektów, który będzie chronił ładowarkę przed uszkodzeniem spowodowanym np., kluczami lub monentami.

Mate 20 Pro

Mate 20 Pro

Ostatnim produktem planowanym przez Huawei jest NM Card. To karta bardzo szybka karta pamięci o pojemności 128 GB, zapewniająca prędkość zapisu danych na poziomie aż 90 MB/s. Będzie więc idealnie nadawać się do nagrywania filmów w wyższej rozdzielczości.

Mate 20 Pro

Już wkrótce poznamy więcej szczegółów technicznych dotyczących zaprezentowanych produktów.

Źródło: Xda-developers.com

You may also like...