BLU VIVO X: cztery kamery w tanim smartfonie

Dotychczas cztery kamery można były spotykane głównie w droższych modelach smartfonów. Tę strategię zmienia jednak BLU VIVO X, który jest modelem ze średniej półki, wyposażonym w dwie podwójne kamery.

Producenci smartfonów jakiś czas temu przestali ścigać się o to, kto zamontuje w swym sprzęcie matrycę o największej ilości megapikseli. Teraz rozpoczęto jednak kolejny wyścig o liczbę aparatów fotograficznych.

Do tej pory standardem w nowych smartfonach były dwie kamery. Od pewnego czasu firmy zaczynają montować aż trzy: jedną przednią oraz podwójną tylną. To jednak wielu nie wystarcza i coraz więcej modeli oprócz podwójnej kamery głównej, posiada również podwójną przednią, co daje włącznie aż cztery aparaty. Co więcej, taka konfiguracja zaczyna pojawiać się także w tańszych modelach.

Przykładem tego jest BLU VIVO X, który ma podwójną przednią kamerę. Składa się ona z 20 MP sensora Sony IMX376 1/2.8″ z przysłoną F/2.0 oraz 8 MP sensora o 120 stopniowym kącie widzenia. Drugi obiektyw potrafi wykonywać efekt bokeh w czasie rzeczywistym, robi panoramiczne selfie oraz ma lepszą głębię pola. Tylna kamera składa się natomiast z 13 MP sensora 1/3″ z przysłoną F/2.0 oraz 5 MP sensora głębi.

Nowy smartfon dysponuje także procesorem MediaTek Helio P25, 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci użytkowej. Wyposażono go również w 6-calowy ekran o proporcjach 18:9, który jednak ma rozdzielczość tylko 1440 x 720 pikseli. Telefon zasila natomiast spora bateria 4010 mAh, a jego systemem operacyjnym jest Android 7.0 Nougat.

BLU VIVO X jest modelem ze średniej półki, dlatego oferowany jest w bardzo przystępnej cenie 249 dolarów.

BLU VIVO X

BLU VIVO X

BLU VIVO X

BLU VIVO X

Źródło: Slashgear.com

You may also like...