Measy: ten sam rozmiar – większe możliwości

Firma Measy Electronics wprowadziła na rynek odświeżoną wersję dongla U2A – model U2B. W stosunku do poprzednika, nowy model wyposażony został w 8GB pamięci flash oraz moduł Bluetooth.

Wbudowany moduł Bluetooth pozwala na podłączenie dodatkowych akcesoriów takich, jak słuchawki, mysz lub klawiatura, bez konieczności podpinania ich do USB. Wolny port USB umożliwia w tym czasie podłączenie pamięci masowej, np. pendrive’a, na którym przechowywane są filmy lub muzyka. W stosunku do U2A, nowy model zyskał również dodatkowe 4GB pamięci do przechowywania danych. To pozwoli zapisać jeszcze więcej pamiątkowych zdjęć i ulubionej muzyki.

Measy U2B pracuje pod kontrolą dwurdzeniowego procesora Rockchip RK3066, taktowanego zegarem 1,6GHz oraz systemu Android w wersji 4.1. Urządzenie zostało wyposażone również w 1GB pamięci RAM. Komunikacja z siecią odbywa się bezprzewodowo, w standardzie 802.11n z szybkością przesyłania danych do 150Mb/s.

Na obudowie o rozmiarach 101,8x39x12,5mm znalazło się miejsce dla pełnowymiarowego portu USB, dodatkowego portu microUSB, czytnika kart microSD, przycisku Reset oraz przycisku Standby.

Measy U2B objęte są 24-miesięczną gwarancją producenta i są dostępne w polskich sklepach, w sugerowanej cenie 249 PLN brutto.

Źródło: Wec24.pl

You may also like...