MediaTek chce podwójnych aparatów w tańszych smartfonach

Podwójne aparaty fotograficzne były dotychczas spotykane tylko we flagowych modelach smartfonów. Chińska firma MediaTek chce jednak, aby znalazły się one również w nieco tańszych urządzeniach.

Od pewnego czasu wśród producentów smartfonów da się zauważyć nowy trend, wyposażania swych urządzeń w podwójne moduły tylnych aparatów. Tego typu rozwiązanie pozwala wykonywać znacznie lepsze zdjęcia, jednakże osprzęt jest dużo droższy, więc dotychczas był zarezerwowany wyłącznie dla najdroższych telefonów.Firma MediaTek chce to jednak zmienić i dlatego planuje wprowadzić do sprzedaży nowy mobilny procesor Helio P25, który zapewni wsparcie dla podwójnych kamer, również w przypadku modeli ze średniej półki.

Helio P25 jest układem ośmiordzeniowym, bazującym na rdzeniach Cortex-A53, przy czym cztery z nich działają z taktowaniem 2,5 GHz i są przeznaczone do zadań wymagających większej mocy obliczeniowej. Obsługuje także pamięć LPDDR4 do 6 GB oraz ma jednostkę graficzną Mali T-880 MP2 900 MHz.

Nowy układ zapewni wsparcie dla podwójnego aparatu. W przypadku jednego sensora będzie obsługiwał maksymalną rozdzielczość 24 Mpix, natomiast w konfiguracji z dwoma sensorami, mogą mieć one po maksymalnie 13 Mpix.

MediaTek zapewnia, że pierwsze smartfony wyposażone w Helio P25 pojawią się w sprzedaży jeszcze w tym kwartale, co oznacza, że zostaną zaprezentowane podczas targów MWC 2017.

Źródło: Mediatek.com

You may also like...