MeituKiss nowym smartfonem dla kobiety

Kobiety uwielbiają plotkować i jeśli nie mogą tego robić bezpośrednio twarzą w twarz, wykorzystują do tego celu smartfony i oferowane przez nie wideo rozmowy.

Producenci smartfonów zazwyczaj dbają wyłącznie o tylną kamerę, uznając iż przednia, nie jest tak ważna. Dlatego ich matryce są stosunkowo słabe i nie oferują obrazu w przyzwoitej rozdzielczości. Podejście producenta telefonu MeituKiss, jest jednak nieco inne.

Ten model przeznaczony jest specjalnie dla kobiet, dlatego też został wyposażony w czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 1,2 GHz, 1 GB pamięci RAM, 8 GB ROM (rozszerzalną kartą microSD), podwójną kamerę z matrycą 8 Mipx wyprodukowaną przez Sony, a także dedykowany chip graficzny od Fujitsu. Dodatkowo, by w pełni wykorzystać lepsze kamery i rozmówczynie mogły się widzieć w pełnej krasie, zainstalowano w telefonie 4,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 720 pikseli.

MeituKiss obsługuje dwie karty SIM, a jego systemem operacyjnym jest Android w wersji 4.2 Jelly Bean. Cena chińskiego smartfona nie jest jeszcze znana, ale wkrótce zostanie podana, gdyż premiera odbędzie się 16 maja.

Źródło: Gizmod.com

You may also like...