Pierwsze testy wydajności Meizu 16s potwierdzają dużą wydajność

Nowy smartfon Meizu, trafił do bazy danych benchmarka GeekBench. Wynika z niej, że wyposażony w Snapdragona 855 Meizu 16s, to bardzo wydajny sprzęt.

Meizu przygotowuje nam kolejnego flagowca, który ma szansę stać się niezwykle groźnym rywalem dla Samsnga Galaxy S10, Huawei P30 Pro lub Xiaomi Mi 9. Meizu 16s właśnie pojawił się w bazie danych benchmarka GeekBench, z której wynika, że jest to bardzo mocny sprzęt.

Produkt chińskiej firmy wyposażono w Snapdragona 855, najmocniejszy obecnie układ ze stajni Qualcommu. Chip wspiera 6 GB RAM’u, co w czasach modeli z 12 GB pamięci wiele osób może uznać za ilość niezbyt dużą. Najwyraźniej jednak producent uznał, że w jego najnowszym sprzęcie w zupełności wystarczy. Co zresztą potwierdzają dane udostępnione przez benchmark.

Meizu 16s

W teście jednego rdzenia model uzyskał 3778 punktów, natomiast w teście wielu rdzeni zdobył 10493 punktów. To wyniki plasujące go w czołówce smartfonów, gdyż nowy sprzęt Meizu na papierze ma większą wydajność od Huawei P30 Pro. A w porównaniu do Galaxy S10 oraz Xiaomi Mi 9, jest na bardzo zbliżonym poziomie.

Meizu 16s

Wiemy też, że Meizu 16s będzie wyposażony w 6,2″ wyświetlacz, natomiast model Plus otrzyma aż 6,76″ ekran. W obu przypadkach będzie to matryca AMOLED o rozdzielczości Full HD+, którą przed uszkodzeniem chroni Gorilla Glass 6. Wyświetlacz nie posiada notcha, czy też dziur, co wielu z pewnością uzna za wielką zaletę.

Do robienia zdjęć posłuży natomiast 48 MP sensor Sony IMX586 z optyczną stabilizacją obrazu. Natomiast energii do działania dostarczy bateria o pojemności 3600 mAh. Co ciekawe, nie będzie ładowana bezprzewodowo, gdyż producent uważa, że ta funkcja w jego sprzęcie jest całkowicie zbędna.

Smartfon do sprzedaży trafi w kwietniu lub w maju. Dokładny termin premiery nie jest jeszcze znany, ale wiemy za to, że w przeliczeniu jego cena wyniesie 430 euro.

Meizu 16s

Źródło: Slashleaks.com

You may also like...