AT&T chwali się szybkością transmisji danych własnej sieci 5G

AT&T, drugi największy amerykański operator telekomunikacyjny, chwali się prędkością swej sieci 5G. Udało mu się osiągnąć 1 Gb/s, przy czym dokonano tego w rzeczywistych warunkach.

Już niebawem nastąpi oficjalny start sieci 5G, która zapewni nowe możliwości korzystania z sieci dla użytkowników mobilnych. Nową technologię wciąż testują amerykańscy operatorzy i jeden z nich pochwalił się właśnie kolejnym osiągnięciem dotyczącym prędkości transmisji danych.

AT&T poinformowało, że osiągnął prędkość transmisji wynoszącą 1 Gb/s. Jest to pierwszy amerykański operator, któremu udało się tego dokonać. Co ważne, nie dokonano tego w laboratorium, lecz w rzeczywistych warunkach. a wykorzystano do tego zadania mobilny hotspot 5G NETGEAR Nighthawk.

Osiągnięcie operatora jest naprawdę imponujące. Taka prędkość pozwala bowiem pobrać dwugodzinny film w rozdzielczości HD, w czasie zaledwie 20 sekund. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że trochę potrwa zanim taka prędkość będzie dostępna dla zwykłych użytkowników.

sieci 5G

Źródło: Att.com

You may also like...