Meizu świętuje rocznicę istnienia tanim smartfonem

Chińska firma Meizu obchodzi 15-tą rocznice swego istnienia. Z tej okazji producent wprowadził na rynek model Meizu 16th, wyposażony w Snapdragona 845.

Choć Meizu zaczynało swą działalność od produkcji odtwarzaczy MP3, to dość szybko przestawiła się na smartfony, stając się ważnym graczem w tej branży. Producent obchodzi właśnie 15-lecie swego istnienia i postanowił uświetnić to przy pomocy nowego smartfona.

Produkt nazywa się Meizu 16th oraz 16th Plus i oferuje wyposażenie flagowca w bardzo przystępnej cenie. Smartfon ma bardzo elegancką i nowoczesną stylistykę, a jego specyfikacja techniczna robi duże wrażenie. Producent wyposażył go w 6-calowy ekran w podstawowym modelu oraz 6,5″ wyświetlacz w wersji Plus. Jest to matryca Super AMOLED pochodząca od Samsunga, która mimo różnych rozmiarów oferuje tę samą rozdzielczość 2160 x 1080 pikseli. Ekran oczywiście otacza bardzo wąska ramka, a dobrą wiadomością jest to, że nie posiada notcha. Dodatkowo producent zintegrował z nim czytnik odcisków palców.

Pod maską smartfona, jak przystało na flagowca pracuje obecnie najmocniejszy obecnie Snapdragon 845, połączony z 6/8 GB RAM oraz 128/256 GB pamięci flash. Taka konfiguracja zapewni płynne działanie każdej aplikacji, łącznie z najbardziej wymagającymi grami. Oczywiście umożliwi też bezproblemowe korzystanie z kilku aplikacji równocześnie.

Flagowiec w przystępnej cenie

Zdjęcia możemy natomiast robić podwójnym aparatem z 12 MP sensorem Sony IMX380 z optyczną stabilizacją obrazu, wspieranym przez soczewkę 20 MP Sony IMX350. Kamera do sellfie dysponuje 20 MP soczewką z przysłoną f/2.0. Oczywiście jak to u Meizu, główny aparat wspierany jest przez 6-diodową lampę błyskową zapewniającą doskonałe doświetlenie wykonywanych zdjęć.

Smartfon posiada również baterię 3010 mAh, a jego systemem jest Flyme 7 OS, bazujący na Androidzie Oreo. Największym plusem Meizu 16th jest jednak jego cena, która jest wyjątkowo atrakcyjna. Podstawowy model z 6 GB RAM i 64 GB pamięci flash, kosztuje w przeliczeniu jedynie 395 dolarów. Najdroższy model z 8 GB RAM i 256 GB pamięci użytkowej, wyceniono na 585 dolarów. Biorąc pod uwagę fakt, że jest to flagowiec, cena jest bardzo przystępna.

Meizu 16th

Meizu 16th

Meizu 16th

Meizu 16th

Źródło: Meizu.com

You may also like...