Meizu Note 9 będzie kolejnym smartfonem z 48 MP aparatem

Jack Wong, dyrektor generalny chińskiej firmy Meizu zapowiedział nowego flagowca. Jest nim model Meizu Note 9, na którego wyposażeniu znajdziemy 48 MP aparat główny.

Najnowszy 48 MP sensor obrazu opracowany przez inżynierów Sony, znajduje zastosowanie w coraz większej liczbie smartfonów. Kolejnym urządzeniem mobilnym, które go otrzyma, będzie model Meizu Note 9.

Nowy smartfon został właśnie oficjalnie potwierdzony przez dyrektora chińskiej firmy Jacka Wonga. Z postu opublikowanego na portalu Weibo dowiadujemy się, że produkt otrzyma procesor Snapdragon 6150, będący jednym z najnowszych układów Qualcommu. Baza danych AnTuTu informuje również, że sprzęt uzyskał całkiem przyzwoity wynik 170 tys. punktów. Sugeruje to niezłą wydajność, która powinna zapewnić płynne działanie telefonu oraz uruchamianych na nim aplikacji.

Oprócz procesora, w smartfonie znajdziemy także 48 MP aparat główny, który z pewnością spodoba się fanom fotografowania. Na poniższym zdjęciu możemy natomiast zauważyć, że wyświetlacz otoczony przez bardzo wąską ramkę, posiada niewielki notch. To nowoczesna jego wersja w kształcie kropli wody, mieszcząca w sobie tylko przednią kamerę. Tak małe wcięcie jest coraz częściej wykorzystywane w sprzęcie mobilnym, gdyż nie zasłania ekranu i nie wymaga dopasowania aplikacji.

Dokładna specyfikacja nowego sprzętu na razie pozostaje tajemnicą. Być może oficjalna prezentacja Meizu Note 9 odbędzie się podczas targów w Barcelonie i wówczas dowiemy się ile będzie kosztował oraz kiedy trafi do sklepów.

Meizu Note 9

Meizu Note 9

Meizu Note 9

Źródło: Weibo.cn

You may also like...