Meizu projektuje składany wyświetlacz

LG oraz Samsung już jakiś czas temu zaprezentowały składane wyświetlacze do smartfonów. Chińska firma Meizu nie chce być od nich gorsza i także pracuje nad koncepcją takiego ekranu. Można go zobaczyć w najnowszym patencie.

Przyszłość będzie wyglądać bardzo ciekawie, gdyż zanosi się na to, że modele, które pojawią się w sprzedaży za kilka lat, będą prawdopodobnie składane. Tak wynikałoby z prezentowanych w sieci patentów należących do różnych firm.LG i Samsung były pierwszymi firmami, które pokazały prototypy elastycznych wyświetlaczy, które można zginać. Jakichś czas później taką technologię zaprezentowało m.in. Xiaomi, Lenovo oraz OPPO, a teraz dołącza do nich Meizu, które również pracuje nad czymś podobnym. W internecie pojawił się właśnie patent złożony 28 sierpnia w Chinach, który opisuje elastyczny wyświetlacz do urządzenia mobilnego. Z dołączonych szkiców wynika, że projekt jest ekranem składanym niczym książka, przy czym znajduje się on na zewnętrznej części obudowy sprzętu.

Nie wiemy czy Meizu planuje wykorzystać tę technologię w którymś z nowych modeli. Na razie firma nie ujawnia żadnych konkretów.

Źródło: Gizmochina.com

You may also like...