Bez konta na Facebooku nie skorzystasz z Messengera

Komunikator Messenger ograniczył właśnie swą dostępność wyłącznie do użytkowników Facebooka. Bez konta na tym portalu, zalogowanie do aplikacji nie jest możliwe.

Jeśli pragniecie skorzystać z popularnego komunikatora Messenger, a nie posiadacie konta na Facebooku, to macie dwa wyjścia. Pierwszym jest założenie takowego konta, zaś drugim poszukanie sobie innego komunikatora. Wspomniana aplikacja wprowadziła bowiem ograniczenia dostępności, uniemożliwiając zalogowanie do niej w inny sposób, jak przez aplikację Facebooka.

Dodam, że od 2015 roku komunikator umożliwiał bowiem logowanie za pomocą numeru telefonu i było to dobre rozwiązanie. Pozwalało korzystać z aplikacji bez konieczności posiadania konta w największym portalu społecznościowym. Rzecznik Facebooka zapewnia jednak, że zmianę wprowadzono przede wszystkim dla wygody użytkowników, aby uprościć proces logowania.

Warto też zaznaczyć, że jeśli jesteście już użytkownikami komunikatora i korzystacie z niego bez konta, to nie musicie nic robić. Wprowadzona zmiana na szczęście Was zupełnie nie dotyczy i obejmuje tylko nowych użytkowników aplikacji. Jeżeli chcielibyście więc dopiero teraz z niej korzystać, to musicie mieć konto na Facebbooku.

Tak przynajmniej wygląda to w teorii, gdyż użytkownicy korzystający bez konta, zgłaszają problemy z logowaniem po wprowadzeniu zmiany. Aplikacja wciąż informuje ich, że nie mają dostępu do aplikacji. Nie wiadomo jednak gdzie leży problem, więc użytkownicy zapewne będą musieli trochę poczekać na aktualizację.

Messenger

Źródło

You may also like...