Microsoft paruje Androida z Windowsem 10

Wczorajsza prezentacja Microsoftu pokazała nie tylko nowe produkty, ale też ujawniła plany wobec systemu Android. Koncern chce bowiem bardziej zintegrować go z Windowsem.

Microsoft zorganizował wczoraj w Nowym Jorku prezentację, na której pokazał m.in., najnowsze produkcji z rodziny Surface. Amerykański koncern zaprezentował tam również narzędzia zapewniające większą integrację systemu Windows 10 z Androidem. Firma już wcześniej wspierała tę platformę, lecz teraz zamierza to robić w jeszcze większym stopniu.

Na konferencji zaprezentowano przede wszystkim Microsoft Launcher 5.0, który został już udostępniony beta testerom. Aplikacja posiada wiele zmian, w tym także bardzo oczekiwaną integrację z linią czasu. Użytkownicy smartfonów, będą dzięki temu mogli podejrzeć historię działań wykonywanych na komputerze, uzyskując dostęp do ostatnio otwieranych dokumentów lub stron internetowych.

Kolejną z pokazanych nowości jest aplikacja Your Phone. Narzędzie te umożliwi łatwą synchronizację powiadomień oraz wiadomości tekstowych pomiędzy telefonem i komputerem, dzięki czemu użytkownik nie będzie musiał dzielić swej uwagi na dwa urządzenia. Pozwoli również przenosić zdjęcia pomiędzy telefonem i określonymi aplikacjami działającymi na naszym komputerze. A dodatkowo możliwa będzie ustawienie lustrzanego odbicia ekranu telefonu.

Niestety funkcja ta na razie nie jest jednak dostępna i zostanie dodana dopiero w późniejszym czasie.

Android

Źródło: Windowscentral.com

You may also like...